The Star Beacon; Ashtabula, Ohio

April 3, 2014

Composite High School Spring Sports Schedule:


Star Beacon

— Friday, April 4

Baseball

n Riverside at Lakeside (4:30)

n Conneaut at Jefferson (4:30)

n St. John at Mentor Christian (4:30)

n Geneva at University (4:30, DH)

n Edgewood at Grand Valley (4:30)

n North at Madison (4:30)

n Berkshire at Perry (5)

Softball

n Lakeside at PV (1)

n Cardinal at Perry (4:30, DH)

n Madison at Tennessee Tournament (12)

n Edgewood at Ursuline (TBA)

Track

n Geneva at Raider Relays (TBA)

n Perry at The Beach Run (TBA)

Tennis

n Niles at Edgewood (4)

n Jefferson at Struthers (4)

 

Saturday, April 5

Baseball

n Conneaut at GRA (12)

n Canfield at Edgewood (11)

n Perry at Watkins (11)

n Madison at Fairport (11, DH)

Softball

n Fairport at Grand Valley (12)

n Edgewood at Ursuline (TBA)

n Cardinal at PV (11)

Track

n Perry at The Beach Run (TBA)

n Grand Valley at Lakeside (9)

n Madison, Riverside at Red Raider Relays (9)

Tennis

n Conneaut at Gilmour Academy (4:30)

 

Sunday, April 6

n No events scheduled

 

Monday, April 7

Baseball

n Madison at Lakeside (4:30)

n Cornerstone at St. John (4:30)

n Edgewood at Lakview (5)

n Windham at Grand Valley (4:30)

n Geneva at South (4:30)

n Grand Valley at Maplewood (4:30)

n Perry at Kenston (4:30)

n North at Riverside (4:30)

n Jefferson at Struthers (5)

Softball

n Lakeside at Madison (4:30)

n Edgewood at Lakeview (5)

n Windham at Grand Valley (4:30)

n Cuyahoga Heights at Perry (4:30)

n PV at Maplewood (4:30)

n Geneva at South (4:30)

n Riverside at North (4:30)

n Jefferson at Struthers (5)

Boys Track

n Jefferson, Champion at Girard (4:30)

Tennis

n Brush at Lakeside (4:15)

n Conneaut at Geneva (4:30)

n Lake Catholic at Madison (3:45)

n Edgewood at Lakeview (4)

n St. John at North (4)

n Niles McKinley at Jefferson (4)



Tuesday, April 8

Baseball

n Lakeside at Niles McKinley (5)

n Conneaut at PV (4:30)

n St. John at Andrews (4:30)

n Lakeview at Edgewood (5)

n Kenston at Perry (4:30)

n Madison at Riverside (4:30)

n Struthers at Jefferson (5)

Softball

n Lakeside at Riverside (4:30)

n Cornerstone at St. John (4:30)

n Chalker at Grand Valley (4:30)

n Chardon at Perry (4:30)

n Mathews at PV (4:30)

n Madison at North (4:30)

n Lakeview at Edgewood (5)

n Struthers at Jefferson (5)

Track

n Conneaut at PV (TBA)

n Grand Valley Quad (4)

n Perry at NDCL (4:30)

n Edgewood at Poland (4:30)

Tennis

n Madison at Lakeside (4:15)

n Geneva at South (4)

n St. John at GRA  (3:30)

 

Wednesday, April 9

Baseball

n Geneva at Lakeside (4:30)

n Conneaut at Perry (4:30)

n Mathews at Grand Valley (4:30)

n Badger at PV (4:30)

n Chardon at Madison (4:30)

n Hubbard at Edgewood (5)

n Riverside at US (4:30)

Softball

n Geneva at Lakeside (4:30)

n St. John at JFK (4:30)

n Mathews at Grand Valley (4:30)

n Aurora at Perry (4:30)

n Badger at PV (4:30)

n Madison at Chardon (4:30)

Track

n Riverside at Lakeside (5)

n Geneva at Madison (4)

Tennis

n Lakeside at Fairview (4:15)

n Jefferson at Edgewood (4)

n Harvey at Madison (3:45)

 

Thursday, April 10

Baseball

n Conneaut at Fairport (5)

n Horizon Science at St. John (4:30)

n PV at Grand Valley (4:30)

n Edgewood at Howland (5)

n Perry at Lake Catholic (4:30)

n Riverside at Mentor (4:30)

Softball

n Harvey at Lakeside (4:30)

n Cardinal at Conneaut (4:30)

n PV at Grand Valley (4:30)

n Horizon Science at St. John (4:30)

n Edgewood at Howland (5)

n Perry at South (4:30)

n Geneva at Beaumont (4:30)

n Riverside at West Geauga (4:30)

n Jefferson at Walsh Jesuit (5)

Track

Conneaut at Champion Invitational (4)

Tennis

n Geneva at Lakeside (4:15)

n Jefferson at Conneaut (4:30)

 

Friday, April 11

Baseball

n Edgewood at Conneaut (4:30)

n St. John at Newbury (4:30)

n Grand Valley at Badger (4:30)

n PV at Windham (4:30)

n Riverside at Geneva (4:30)

n Madison at South (4:30)

n Lakeview at Jefferson (5)

Softball

n Conneaut at Edgewood (4:30)

n Grand Valley at Badger (4:30)

n South at Madison (4:30)

n Riverside at Geneva (4:30)

n Lakeside at Jefferson (4:30)

Track

n Conneaut, Edgewood at Grand Valley Twilight Relays (5)

n Jefferson at Lakeview (5)

Tennis

n Edgewood at Canfield (4)

n Beachwood at Geneva (4)

n St. John at Wickliffe (4)

n Poland at Jefferson (4)



Saturday, April 12

Baseball

n Conneaut at Cornerstone Christian (11)

n Conneaut at Western Reserve Academy (1:30)

n Cardinal at Grand Valley (2)

n Geneva at PV (1)

n Perry at Madison (11, DH)

Softball

n Conneaut at Twinsburg (11, DH)

n Lakeside at St. John (7, Massucci Field)

n Grand Valley at Cardinal (4:30)

n Geneva at Harvey (1, DH)

n Madison at Jefferson (11)

Track

n Lakeside, Geneva, Perry at Hilltopper Inv. (9)

n Riverside at Nordonia Relays (9)



Sunday, April 13

n No events scheduled

 

Monday, April 14

Baseball

n Chardon at Lakeside (4:30)

n St. John at Cornerstone (4:30)

n Niles at Edgewood (5)

n Grand Valley at Chalker (4:30)

n Geneva at Madison (4:30)

n West Geaugaat Perry (4:30)

n Hubbard at Jefferson (5)

Softball

n Lakeside Chardon (4:30)

n St. John at Cornerstone (4:30)

n Niles at Edgewood (5)

n Grand Valley at Chalker (4:30)

n Perry at Kentson (4:30)

n Geneva at Madison (4:30)

n Hubbard at Jefferson (5)

Tennis

n Lakeside at Jefferson (4)

n Conneaut at Harvey (4:30)

n Madison at South (3:45)

n Poland at Edgewood (4)

n St. John at Andrews (3:45)



Tuesday, April 15

Baseball

n Geneva at Conneaut (4:30)

n Grand Valley at Windham (4:30)

n Edgewood at Niles (5)

n Maplewood at PV (4:30)

n Perry at West Geauga(4:30)

n Jefferson at Hubbard (5)

Softball

n Harvey at Conneaut (5)

n Grand Valley at Windham (4:30)

n Edgewood at Niles (5)

n St. John at Andrews (4:30)

n Perry at Madison (4:30)

n Maplewood at PV (4:30)

n Geneva at Harding (4:30)

n Jefferson at Hubbard (5)

Track

n Geneva at Riverside (4)

n Grand Valley Tri-meet (4)

n Perry at Independence (4:30)

n Bristol, Mathews, Windham at PV (4)

n Edgewood at Harding (4:30)

Tennis

n Chardon at Lakeside (4:15)

n GRA at Conneaut (4)

n Geneva at Madison (4)

n St. John at Euclid (4)



Wednesday, April 16

Baseball

n PV at Ledgemont (4:30)

n North at Geneva (4:30)

n Riverside at Chardon (4:30)

n Jefferson at Lakeview (5)

Softball

n South at Lakeside (4:30)

n Madison at Conneaut (4:30)

n Perry at Independence (4:30)

n PV at Ledgemont (4:30)

n North at Geneva (4:30)

Track

n Madison at Lakeside (4:30)

Tennis

n Brecksville at Lakeside (4:15)

n Perry at Madison (3:45)

n Lakeview at Geneva (4)

n St. John at Harvey (3:30)

n Fitch at Jefferson (4)

 

Thursday, April 17

Baseball

n Grand Valley at Maplewood (4:30)

n St. John at Lawrence (4:30)

n Mathews at PV (4:30)

n Fairport at Perry (7:30)

n West Geaugaat Madison (4:30)

n Harvey at Riverside (4:30)

n Jefferson at Harding (5)

Softball

n Conneaut at Lakeside (7, Massucci Field)

n Andrews at St. John (4:30)

n Grand Valley at Maplewood (4:30)

n Canfield at Edgewood (5)

n Riverside at Harvey (4:30)

n Jefferson at Harding (5)

Track

n Edgewood at Girard (4:30)

n Geneva at South (TBA)

Tennis

n Lakeside at South (4:15)

n St. John at Conneaut (4)

n North at Geneva (4:30)

 

Friday, April 18

Baseball

n Conneaut at Lakeside (4:30)

n Madison at Euclid (4:30)

Softball

n Madison at Edgewood (4:30)

n Geneva at Mentor (10 DH)

Tennis

n Conneaut at Madison (4)

 

Saturday, April 19

Baseball

n Brookfield at Conneaut (1)

n Grand Valley at Berkshire (10)

n Edgewood at Fairport (11)

n West Geauga at Riverside (11)

Track

n PV, Conneaut, Jefferson at LaBrae Invitational (10)

n Lakeside, Madison, Grand Valley, Riverside at Perry Relays (9)

 

Sunday, April 20

n No events scheduled



Monday, April 21

Baseball

n PV at Lakeside (4:30)

n Conneaut at Seneca (4:30)

n Wickliffe at Madison (4:30)

n Niles McKinley at Jefferson (5)

Softball

n Ursuline at Conneaut (4:30)

n PV at Lakeside (4:30)

n Struthers at Edgewood (5)

n Riverside at South (4:30)

n Niles McKinley at Jefferson (5)

 

Tuesday, April 22

Baseball

n Riverside at Lakeside (4:30)

n Strong Vincent at Conneaut (4:30)

n Hearts for Jesus at St. John (4:30)

n Madison at Edgewood (4:30)

n Perry at Orange (4:30)

n PV at Bloomfield (4:30)

n Grand Valley at Bristol (4:30)

n Geneva at Harding (5)

n Jefferson at Niles McKinley (5)

Softball

n Seneca at Conneaut (4:30)

n St. John at Horizon Science (4:30)

n Grand Valley at Bristol (4:30)

n West Geaugaat Perry (4:30)

n Riverside at Madison (4)

n Edgewood at Struthers (5)

n Jefferson at Niles McKinley (5)

Track

n Conneaut at PV (TBA)

n Grand Valley at Cardinal (4)

n Perry at West Geauga(4:30)

n Edgewood at Liberty (4:30)

n Harding, Hubbard, Struethers at Jefferson (4:30)

Tennis

n Howland at Lakeside (4:15)

n Edgewood at Conneaut (4:30)

n St. John at Madison (3:30)

n Geneva at Fairview (4)

 

Wednesday, April 23

Baseball

n Niles McKinley at Lakeside (4:30)

n Bloomfield at Conneaut (4:30)

n Maplewood at Grand Valley (4:30)

n Riverside at Edgewood (4:30)

n PV at Mathews (4:30)

n Orange at Perry (4:30)

Softball

n Strong Vincent at Conneaut (4:30)

n Geneva at Perry (4:30)

n Maplewood at Grand Valley (4:30)

n Bloomfield at St. John (4:30)

n PV at Mathews (4:30)

Track

n Lakeside at Geneva (4)

n Madison at Riverside (4:30)

Tennis

n Edgewood at Fitch (4)

n Mentor at Madison (3:45)

n Geneva at Perry (4)

n St. John at North (4)

n Boardman at Jefferson (4)



Thursday, April 24

Baseball

n Ledgemont at Grand Valley (4:30)

n Campbell at Edgewood (5)

n Lordstown at PV (4:30)

n Riverside at Perry (7:30)

n Champion at Jefferson (5)

Softball

n Horizon Science at St. John (4:30)

n Ledgemont at Grand Valley (4:30)

n Perry at Cuyahoga Heights (4:30)

n Lordstown at PV (4:30)

n Lake Catholic at Madison (4:30)

n Campbell at Edgewood (5)

n Mayfield at Riverside (4:30)

n Champion at Jefferson (5)

Tennis

n Conneaut at Lakeside (4:15)

n McDowell at Geneva (4)

n St. John at GRA  (3:30)



Friday, April 25

Baseball

n Cardinal at Edgewood (4:30)

n PV at Brookfield (5)

n Geneva at Jefferson (5)

n Ledgemont at Madison (4:30)

n Geneva at Jefferson (5)

Softball

n Maplewood at Lakeside (4:30)

n Perry at Akron Tournament (TBA)

n Brookfield at PV (5)

n Madison at Keystone (4:30)

n Conneaut at Brunswick (6)

Tennis

n Conneaut at Madison (4:30)

n Boardman at Edgewood (4)

n Jefferson at Howland (4)

 

Saturday, April 26

Baseball

n Madison at Conneaut (11, DH)

n Geneva at Fairport (TBA)

n Girard at PV (10)

n Perry at Fairport (TBA)

n Riverside vs. Euclid (2, at Classic Park)

Softball

n Conneaut at Wellington (Prebis Tournament) (12)

n Conneaut vs. Avon (Prebis Tournament) (1:30)

n Kirtland at Grand Valley (11, DH)

n St. John at Skipper Invitational (DH)

n Madison at Keystone (10)

n Perry at Akron Tournament (TBA)

n Riverside at Kenston (11, DH)

n Geneva at Berkshire (11, DH)

Track

n Lakeside, Conneaut, Edgewood, Jefferson, Grand Valley at Laker Invitational (10)

n Perry, Madison, Riverside at Ranger Relays (9)

n Geneva at West Geauga (TBA)

 

Sunday, April 27

Softball

n Perry at Akron Tournament (TBA)

 

Monday, April 28

Baseball

n North at Lakeside (4:30)

n Mentor Christian at Conneaut (4:30)

n Grand Valley at PV (4:30)

n Poland at Edgewood (5)

n Chardon at Geneva (4:30)

n Chagrin Falls at Perry (4:30)

n Riverside at Madison (4:30)

Softball

n Lakeside at North (4:30)

n Chardon at Geneva (4:30)

n Grand Valley at PV (4:30)

n Perry at Aurora (4:30)

n Madison at Riverside (4:30)

n Jefferson at Edgewood (5)

Tennis

n North at Lakeside (4:15)

n Edgewood at Struthers (4)

n Geneva at Chardon (4)

n Harding at Jefferson (4)

 

Tuesday, April 29

Baseball

n Badger at Conneaut (4:30)

n St. John at St. Martin (4:30)

n Edgewood at Poland (5)

n PV at Jefferson (4:30)

n Perry at Chagrin Falls (4:30)

n Madison at Ledgemont (4:30)

n Riverside at South (4:30)

Softball

n St. John at St. Martin (4:30)

n Perry at Chardon (4:30)

n Berkshire at PV (4:30)

n Edgewood at LaBrae (5)

n West Geauga at Riverside (4:30)

n Conneaut at Jefferson (4:30)

Track

n Conneaut at Grand Valley (TBA)

n Chagrin Falls at Perry (4:30)

n PV at Warren JFK (4:30)

n Edgewood, LaBrae, Niles McKinley at Jefferson (4:30)

Tennis

n Conneaut at Jefferson (4:30)

n North at Madison (3:45)

n Geneva at Mentor (4)

 

Wednesday, April 30

Baseball

n Lakeside at Riverside (4:30)

n Maplewood at Conneaut (4:30)

n Bloomfield at Grand Valley (4:30)

n Chalker at PV (4:30)

n University at Geneva (4:30)

n Madison at North (4:30)

n Girard at Jefferson (5)

Softball

n Riverside at Lakeside (4:30)

n Bloomfield at Grand Valley (4:30)

n Kenston at Perry (4:30)

n Chalker at PV (4:30)

n North at Madison (4:30)

n Geneva at Hathaway Brown (4:30)

Track

n US at Lakeside (4)

n Chardon at Madison (4:30)

n Riverside at North (4:30)

n South at Geneva (4)

Tennis

n Perry at Lakeside (4:15)

n Harding at Edgewood (4)

n Madison at Harvey (3:45)

n Kenston at Geneva (4)

n Jefferson at Lakeview(4)



Thursday, May 1

Baseball

n Fairport at Lakeside (4:30)

n Andrews at St. John (4:30)

n Edgewood at Girard (5)

n Badger at Grand Valley (4:30)

n South at Geneva (4:30)

n Windham at PV (4:30)

n Riverside at North (4:30)

n Jefferson at Campbell (5)

Softball

n Perry at Lakeside (4:30)

n Conneaut at Cardinal (4:30)

n Badger at Grand Valley (4:30)

n St. Martin at St. John (4:30)

n Edgewood at Girard (5)

n Windham at PV (4:30)

n South at Geneva (4:30)

n Chardon at Riverside (4:30)

n Jefferson at Campbell (5)

Tennis

n Lakeside at Madison (3:45)

n Conneaut at GRA (4)

n South at Geneva (4)

n Euclid vs. St. John (4, at Lakeside)

n Struthers at Jefferson (4)

 

Friday, May 2

Baseball

n Lakeside at Madison (4:30)

n Conneaut at Ledgemont (4:30)

n PV at Champion (5)

n Perry at Wickliffe (5)

n Riverside vs. Kirtland (7:30, at Perry)

Softball

n Madison at Lakeside (4:30)

n Edgewood at Conneaut (4:30)

n Euclid at Perry (7)

n PV at Windham (4:30)

n Fairport at St. John (4:30)

Track

n Perry at Harvey (4)

Tennis

n Ursuline at Conneaut (4)

n Edgewood at Niles (4)

n St. John at Madison (3:45)

 

Saturday, May 3

Baseball

n Lakeside at Conneaut (11)

n St. John at GRA (12, DH)

n Edgewood at Perry (11, DH)

n Geneva at Beachwood (11, DH)

n Riverside vs, Fairport (4:30, at Kirtland)

Softball

n Edgewood at Jefferson (8, at Lehotsky Field, Havens Complex)

n Conneaut at Fort LeBoeuf (10, DH)

n Berkshire at Grand Valley (11)

n North at Perry (1, DH)

n PV at Harvey (11)

Track

n Madison, Riverside at Mentor Relays (9)

n PV, Conneaut, Geneva, Grand Valley, Jefferson at Lakeview Invitational (9:30)

Tennis

n Conneaut, Edgewood at NDCL (TBA)

 

Sunday, May 4

n No events scheduled

 

Monday, May 5

Baseball

n Lakeside at Geneva (4:30)

n St. John at Ledgemont (4:30)

n Struthers at Edgewood (5)

n Grand Valley at Mathews (4:30)

n PV at Badger (4:30)

n Aurora at Perry (4:30)

n Madison at Chardon (4:30)

n US at Riverside (4:30)

n Poland at Jefferson (5)

Softball

n Lakeside at Geneva (4:30)

n Conneaut at Saegertown (4)

n Independence at Perry (4:30)

n St. John at Ledgemont (4:30)

n Grand Valley at Mathews (4:30)

n Chardon at Madison (4:30)

n PV at Badger (4:30)

n North at Riverside (4:30)

Tennis

n Lakeside at Geneva (4)

n Lakeview at Edgewood (4)

n Madison at Chardon (3:45)

n Wickliffe vs. St. John (4, at Lakeside)

n Jefferson at Niles McKinley (4)

 

Tuesday, May 6

Baseball

n Lakeside at PV (4:30)

n St. John at Bloomfield (4:30)

n Conneaut at GRA (4)

n Edgewood at Struthers (5)

n Perry at Aurora (4:30)

n Jefferson at Poland (5)

Softball

n Lakeside at Harvey (4:30)

n Grand Valley at Conneaut (4:30)

n PV at Brookfield (5)

n St. John at Bloomfield (4:30)

n Riverside at Mayfield (4:30)

Track

n Orange at Perry (4:30)

n Conneaut, Edgewood at PV (4:30)

n Jefferson, Campbell, Howland at Newton Falls (4:30)

Tennis

n Edgewood at Lakeside (4)

n Harvey at Conneaut (4:30)

n South at Madison (3:45)

 

Wednesday, May 7

Baseball

n US at Lakeside (4:30)

n Lordstown at Grand Valley (4:30)

n Geneva at Riverside (4:30)

n Bristol at PV (4:30)

n Perry at Independence (4:30)

n South at Madison (4:30)

Softball

n Conneaut at Kirtland (4:30)

n Champion at Edgewood (5)

n Lordstown at Grand Valley (4:30)

n Bristol at PV (4:30)

n Perry at West Geauga(4:30)

n Madison at South (4:30)

n Geneva at Riverside (4:30)

Track

n Lakeside at South (5)

n Madison at University (4:30)

n North at Geneva (4)

n Chardon at Riverside (4)

Tennis

n Edgewood at Jefferson (4)

n Geneva at Hawken (4:15)

n St. John at Andrews (3:45)

 

Thursday, May 8

Baseball

n Lakeside at South (4:30)

n PV at Conneaut (4:30)

n St. John at GRA (LEL Tournament) (4:30)

n Edgewood at LaBrae (5)

n Kirtland at Perry (7)

n Jefferson at Newton Falls (5)

Softball

n PV at Berkshire (4:30)

n Madison at South Range (6)

n St. John at LEL Tournament (TBA)

n Riverside at Geneva (4:30)

n Jefferson at Newton Falls (5)

Tennis

n Lakeside at Chardon (4)

n Gilmour Academy at Conneaut (4:30)

n Madison at Geneva (4)

n St. John at Lake Catholic (3:30)

 

Friday, May 9

Baseball

n Lakeside at Chardon (4:30)

n Conneaut at Edgewood (4:30)

n Madison at Geneva (4:30)

n Harvey at Perry (7:30)

n South at Riverside (4:30)

Softball

n Chardon at Lakeside (4:30)

n Conneaut at Fitch (6)

n St. John at LEL Tournament (TBA)

n Edgewood at Mahoning Valley Inv. (TBA)

n PV at Warren JFK (4:30)

n Madison at Geneva (4:30)

n Jefferson vs. Boardman, at Mahoning Valley Inv. (at Springfield Local, 4:30)

Track

n Madison at Brush Invitational (4)

n Riverside at Euclid Relays

Tennis

n Jefferson at Lakeside (4)

n St. John at NDCL (4)

 

Saturday, May 10

Baseball

n Conneaut at Beachwood (11, DH)

n Jefferson at Berkshire, with Garrettsville Garfield (11, DH)

Softball

n Conneaut at Range Tournament (9, DH)

n Madison at South Range (10)

n Edgewood at Mahoning Valley Inv. (TBA)

n Mentor at Riverside (DH, 11)

n Jefferson vs. Western Reserve, at Mahoning Valley Inv. (at Springfield Local, 12:30)

n Jefferson vs. West Branch, at Mahoning Valley Inv. (at Springfield Local, 4)

Track

n Perry at Oak Harbor (9)

n Karl Pearson Ashtabula County Meet (10, at PV)

Tennis

n Harvey vs. St. John (10, at Lakeside)

 

Sunday, May 11

n No events scheduled

 

Monday, May 12

Baseball

n South at Lakeside (4:30)

n Geneva at North (4:30)

n University at Madison (4:30)

n Chardon at Riverside (4:30)

Softball

n Lakeside at South (4:30)

n PV at St. Paul (4:30)

n Geneva at North (4:30)

n Riverside at Chardon (4:30)

n Walsh Jesuit at Jefferson (5)

Track

n Perry at CVC (4)

Tennis

n South at Lakeside (4:15)

n Geneva at North (4)

n Madison at Lake Catholic (3:45)

n Conneaut vs. St. John (4, at Lakeside)

 

Tuesday, May 13

Baseball

n Conneaut at Strong Vincent (4)

n Madison at University (4:30)

Softball

n South at Riverside (4:30)

n Geneva at Jefferson (4:30)

Track

n Edgewood at Struthers (4:30)

n AAC Meet (4:30, at Lakeview)

 

Wednesday, May 14

Baseball

n Lakeside at US (4:30)

n Newbury at St. John (4:30)

Track

n CVC Meet (4)

n PV at Grand Valley (3:30)

 

Thursday, May 15

Track

n PAC Meet (2, at Spire Institute)

Tennis

n Madison at Sectionals (9)

 

Friday, May 16

Baseball

n Edgewood at Jefferson (5)

Softball

n Madison at Perry (7)

Track

n PV, Edgewood, Poland at Falcon Night Relays (5)



Saturday, May 17

Baseball

n Jefferson at Edgewood (11)

Softball

n Jefferson vs. South Range (11, at Penn State-Behrend)

n Jefferson vs. Stow (3:30, at Penn State-Behrend)

Tennis

n St. John at LEL Tournament (at Andrews)



SUNday, May 18

n No events scheduled



MONday, May 19

n No events scheduled



TUESday, May 20

n No events scheduled



WEDNESday, May 21

n No events scheduled



Thursday, May 22

Track

n Division II district (at Perry)



Friday, May 23

n No events scheduled



SATURday, May 24

Track

n Division II district (at Perry)



SUNday, May 26

n No events scheduled



MONday, May 26

n No events scheduled



TUESday, May 27

n No events scheduled



WEDNESday, May 28

n No events scheduled



Thursday, May 29

Track

n Division II regional



Friday, May 30

n No events scheduled



SATURday, MAY 31

Track

n Division II regional



SUNday, JUNE 1

n No events scheduled



MONday, JUNE 2

n No events scheduled



TUESday, JUNE 3

n No events scheduled



WEDNESday, JUNE 4

n No events scheduled



Thursday, JUNE 5

Track

n State meet, Jesse Owens Stadium (Columbus)



Friday, JUNE 6

Track

n State meet, Jesse Owens Stadium (Columbus)



SATURday, JUNE 7

Track

n State meet, Jesse Owens Stadium (Columbus)